Františkovy Lázně

Načerpejte energii tam, kam si pro ni jezdili i habsburští panovníci!

Františkovy Lázně jsou ideálním místem
pro regeneraci organismu, odpočinek
a znovunabytí sil.
A od července 2021 je jejich výjimečnost 
potvrzena zápisem na Seznam světového 
dědictví UNESCO!

Ovšem nejen tím je člověk živ a zdráv. Vedle síly léčivých pramenů a procedur pro podporu zdraví a imunity si ve Františkových Lázních můžete vychutnat také procházky, jejichž atmosféru ještě umocní jednotná klasicistní architektura, pestrou gastronomii, která potěší vaše chuťové buňky, i spoustu aktivit a zábavy, které osloví všechny generace. Co třeba den plný smíchu v největším a nejkrásnějším akvaparku českých lázeňských měst Aquaforu?

Do vašeho programu se rozhodně vyplatí zařadit i výlety po okolí, z nichž si odnesete nezapomenutelné zážitky. Objevte například krásu přírody v lesoparku Amerika, který přímo navazuje na františkolázeňské parky, nebo se vydejte do nedaleké národní přírodní rezervace Soos, která je v Evropě zcela unikátní. Těmto rozlehlým rašeliništím s řadou minerálních pramenů se totiž právem přezdívá český Yellowstone park.

Za zábavou i zážitky jedině do Františkových Lázní.

Počet akcí152
Počet hotelů82
Restaurace51

OBJEVUJTE SNADNĚJI

KARLOVY VARY REGION CARD
šetří Váš čas i peníze

Na nejatraktivnější místa v celém Karlovarském kraji Vám zajistí:

VSTUPY ZDARMA / SLEVY AŽ 50% / DOPRAVA ZDARMAZjistit více o kartě

OBJEVTE

Great Spa Towns of Europe

Great Spa Towns of Europe (Slavná lázeňská města Evropy) je uskupení 11 lázeňských měst ze 7 zemí, které byly zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO v červenci 2021. 

       

Zjistit více   

Články

9. května

Zážitky pro celou rodinu. Frantovky si užijí i děti, vezměte je s sebou

Plánujete pobyt v lázních, ale děsíte se představy, že s vámi nebude vaše rodina? Hoďte to za hlavu. Děti ani manžela doma nechávat nemusíte. V lázních je spousta možností, jak zabavit celou rodinu, a to i ve chvíli, kdy si budete užívat ozdravné procedury. Právě proto jsou Františkovy Lázně vhodné i pro rodinnou dovolenou.

3. května

Den matek se blíží. Oslavte ho letos formou jedinečného zážitku v lázních

Květina, pralinky, parfém, řetízek…? Překvapte letos svou maminku originálnějším dárkem ke Dni matek. Dopřejte jí báječný odpočinek v krásných Františkových Lázních! Západočeské lázně jsou ideálním místem, kde zapomenout na každodenní shon, zaměstnání i domácí práce. Vyberte vhodné ubytování, nejlépe s plnou penzí a procedurami tak, aby se vaše maminka nemusela o nic starat a jen si mohla užívat atmosféry lázní, do nichž jezdila už rakousko-uherská šlechta. Anebo ještě lépe, vyrazte na pobyt s ní a užijte si společně strávený čas. Jistě si to zaslouží(te).

22. dubna

Květen plný lásky prožijte v lázních. Jako slavní básníci či císař

Březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem, máj – vyženem kozy v háj. Pranostika, která letos skutečně sedí. Doufejme proto, že s úderem 1. května nastane opravdu jarní počasí, které bude mnohem přívětivější k romantickým procházkám, a přijde tak konečně máj, lásky čas.

ARCHIV ČLÁNKŮ