Františkovy Lázně

Načerpejte energii tam, kam si pro ni jezdili i habsburští panovníci!

Františkovy Lázně jsou ideálním místem
pro regeneraci organismu, odpočinek
a znovunabytí sil.
A od července 2021 je jejich výjimečnost 
potvrzena zápisem na Seznam světového 
dědictví UNESCO!

Ovšem nejen tím je člověk živ a zdráv. Vedle síly léčivých pramenů a procedur pro podporu zdraví a imunity si ve Františkových Lázních můžete vychutnat také procházky, jejichž atmosféru ještě umocní jednotná klasicistní architektura, pestrou gastronomii, která potěší vaše chuťové buňky, i spoustu aktivit a zábavy, které osloví všechny generace. Co třeba den plný smíchu v největším a nejkrásnějším akvaparku českých lázeňských měst Aquaforu?

Do vašeho programu se rozhodně vyplatí zařadit i výlety po okolí, z nichž si odnesete nezapomenutelné zážitky. Objevte například krásu přírody v lesoparku Amerika, který přímo navazuje na františkolázeňské parky, nebo se vydejte do nedaleké národní přírodní rezervace Soos, která je v Evropě zcela unikátní. Těmto rozlehlým rašeliništím s řadou minerálních pramenů se totiž právem přezdívá český Yellowstone park.

Za zábavou i zážitky jedině do Františkových Lázní.

Počet akcí57
Počet hotelů82
Restaurace52

OBJEVUJTE SNADNĚJI

KARLOVY VARY REGION CARD
šetří Váš čas i peníze

Na nejatraktivnější místa v celém Karlovarském kraji Vám zajistí:

VSTUPY ZDARMA / SLEVY AŽ 50% / DOPRAVA ZDARMAZjistit více o kartě

OBJEVTE

Great Spa Towns of Europe

Great Spa Towns of Europe (Slavné lázně Evropy) je uskupení 11 lázeňských měst ze 7 zemí, které byly zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO v červenci 2021. 

Zjistit více   

Články

30. listopad

Proč jet v zimě do lázní? Slibují čistý vzduch i pestrý program

Za čistým vzduchem do města? Zní to až neuvěřitelně, ale abyste se mohli zhluboka, a hlavně zdravě nadechnout, nemusíte na hory nebo odlehlá místa daleko za městem. Ve Františkových Lázních kouzlí zima nejen sněhovou pokrývkou a mrazem, který kreslí do oken. Ve spojení s okolní přírodou, parky a lesy, tam vzniká specifické mikroklima vyznačující se velmi čistým ovzduším.

28. listopad

Na běžky rovnou od dveří hotelu. K pramenům i do parku

Za odpočinkem i za sportem? Do Františkových Lázní klidně i v zimě. Nejen, že je to kousek do hor, kde čekají ideální lyžařské podmínky, ale sníh v zimě často nechybí ani v samotných lázních – v centru i okolní přírodě.

15. listopad

Předvánoční čas plný zážitků? Ve Františkových Lázních zaručen

Na konec listopadu se těší nejen malé děti, ale i dospělí. Ve vzduchu už jsou totiž cítit Vánoce, protože začíná advent! V ulicích se rozsvěcí vánoční výzdoba, na náměstích září vánoční stromy, na trzích voní svařák a punč, ze všech koutů se ozývají koledy, a především roste dětská nedočkavost při těšení se na Ježíška. Nasajte do sebe plnými doušky atmosféru Vánoc ve Františkových Lázních i vy a zapište si do kalendáře vánoční akce, které byste neměli vynechat.

ARCHIV ČLÁNKŮ