Františkovy Lázně

Načerpejte energii tam, kam si pro ni jezdili i habsburští panovníci!

Františkovy Lázně jsou ideálním místem
pro regeneraci organismu, odpočinek
a znovunabytí sil.

Ovšem nejen tím je člověk živ a zdráv. Vedle síly léčivých pramenů a procedur pro podporu zdraví a imunity si ve Františkových Lázních můžete vychutnat také procházky, jejichž atmosféru ještě umocní jednotná klasicistní architektura, pestrou gastronomii, která potěší vaše chuťové buňky, i spoustu aktivit a zábavy, které osloví všechny generace. Co třeba den plný smíchu v největším a nejkrásnějším akvaparku českých lázeňských měst Aquaforu?

Do vašeho programu se rozhodně vyplatí zařadit i výlety po okolí, z nichž si odnesete nezapomenutelné zážitky. Objevte například krásu přírody v lesoparku Amerika, který přímo navazuje na františkolázeňské parky, nebo se vydejte do nedaleké národní přírodní rezervace Soos, která je v Evropě zcela unikátní. Těmto rozlehlým rašeliništím s řadou minerálních pramenů se totiž právem přezdívá český Yellowstone park.

Za zábavou i zážitky jedině do Františkových Lázní.

Počet akcí103
Počet hotelů82
Restaurace51

OBJEVUJTE SNADNĚJI

KARLOVY VARY REGION CARD
šetří Váš čas i peníze

Na nejatraktivnější místa v celém Karlovarském kraji Vám zajistí:

VSTUPY ZDARMA / SLEVY AŽ 50% / DOPRAVA ZDARMAZjistit více o kartě

OBJEVTE

Great Spas of Europe

Great Spas of Europe (Slavné lázně Evropy) je uskupení 11 lázeňských měst ze 7 zemí, které byly nominovány na zápis do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, a to jako takzvaná mezinárodní sériová nominace.

Zjistit více o nominaci  

Články

12. květen

Tradice stará jako lázně. Od žehnání přešli ve Františkových Lázních až k velkým oslavám

Již od poloviny 18. století přetrvává ve Františkových Lázních oblíbená tradice. Každoročně v květnu se tam koná žehnání františkolázeňských pramenů. Ty jsou pro lázně cennější než zlato, protože produkují na pohled obyčejnou, avšak prokazatelně léčivou sílu

11. květen

Lázně se otevírají samoplátcům

S postupným uvolňováním restrikcí, spojených s bojem proti nemoci COVID 19, se dostává i na lázně. Nově mohou do lázní všichni samoplátci, pokud splní stanovené podmínky.

10. květen

Není bahno jako bahno. Léčivá slatina ulevuje a pomáhá

Na první pohled vypadají procedury spojené se slatinou nepříliš lákavě. Tahle tmavá hmota připomínající bahno různé konzistence, podle toho, zda jde o koupel nebo zábal, má však tak blahodárné účinky, že za ní do Františkových Lázní jezdí lidé z celého Česka a dokonce i ze zahraničí.

ARCHIV ČLÁNKŮ